Herbata liściasta vs herbata w torebkach: Czym się różnią?

Dziś rozwiejemy wątpliwości dotyczące wyboru między herbatą liściastą a w torebkach, omawiając główne różnice.

Niebieska herbata cóż to takiego?

Herbata o intrygujacym kolorze, ale czy niebieska herbata wogóle istnieje? Poznaj tajemnice tego naparu.

Herbaty idealne na wiosnę

Herbaty wiosenne, które poprawią nam nastrój, zachwycą nas swoim smakiem i aromatem oraz dodadzą energii!

Paleta barw, czyli kilka słów o rodzajach herbaty

Gdy myślimy o rodzajach herbaty, przychodzą nam do głowy różne jej kolory. Klasyfikuje się ją, biorąc pod uwagę styl jej produkcji oraz stopień utlenienia - te procesy (oraz gatunek) wpływają na kolor herbaty, skąd bierze się nazwa… Chociaż nie zawsze tak jest.

Najciekawsze dodatki do herbaty

Picie codziennie herbaty może w końcu się znudzić, jednak znajdzie się parę sposobów, aby urozmaicić napój. Nie musimy od razu sięgać po nowe, wymyślne mieszanki. Wystarczy dodać parę składników, które dodadzą aromatu czy słodyczy.

Jak parzyć herbatę, aby smakowała najlepiej?

Herbatę można przyrządzać szybko, zalewając saszetkę wrzątkiem w pośpiechu, a można zrobić z tego cały rytuał, tak jak zrobili to Japończycy. Najlepiej znaleźć swój złoty środek, ale są elementy, na które warto zwracać uwagę.

Historia herbaty w pigułce

Czy to do śniadania, po południu do paru herbatników czy u babci do spokojnych pogaduszek - dzisiaj herbata nie jest dla nas niczym niezwykłym. Jest dostępna w każdym sklepie i większość z nas ma ją w swojej kuchni. Czy tak było zawsze? Skąd herbata do nas przybyła i dzięki czemu została na dłużej?

Nasza strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.